Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Společná dovolená. Ano nebo ne?

 

 

 

Jste s partnerem na začátku vztahu a bez dětí nebo jste spolu již řadu let a máte děti? Nyní rozmýšlíte, zda jet či nejet na společnou dovolenou a nevíte, čím se řídit, aby vaše dovolená neskončila katastrofou? Občas takové rozhodování nemusí být právě snadné.

Společná dovolená, ať už první nebo další z mnoha, nemusí vždy proběhnout v klidu. Naopak se může velmi snadno pokazit. Podle čeho se tedy rozhodnout? Je několik zaručených vodítek, které Vám předem napoví, zda jet spolu nebo sólo. Rozdělme si tato vodítka na začínající vztah bez dětí a na dlouhodobý vztah, popř. manželství s dětmi. Zda se jedná o dovolenou letní či zimní není podstatné. Dovolená je dovolená, bez ohledu na roční období.

První společná dovolená

Jste-li s partnerem ve vztahu krátce, bez dětí a chystáte-li se na svoji první dovolenou, nemělo by nic stát v cestě příjemně prožitým dnům. Pokud jste na úplném začátku, lze předpokládat, že spolu ještě toužíte trávit každou volnou chvíli. V největší zamilovanosti zpravidla nezáleží na tom, kam přesně pojedete. Nejdůležitější je být stále spolu. V tomto případě je nejlepší jet si sami dva, bez kamarádů či příbuzných. Jestliže se s partnerem nehádáte obden již na samém začátku, nemělo by idylku dokonalé dovolené nic pokazit.

Dovolená s přáteli

Jste spolu delší dobu, ale prozatím bez dětí? Prvotní zamilovanost již přešla v něco mnohem hlubšího a nejste na sobě závislí? Pak pro vás může být ideální dovolená ve společnosti přátel, pokud možno také bezdětných. Nemáte-li s partnerem společné zájmy nebo představy o tom, kde dovolenou strávit, snažte se najít kompromis. Důležité je, aby jste si oba na dovolené odpočinuli a čas strávili co nejpříjemněji. Navíc, plánujete-li potomka je dovolená ideálním místem k početí
 

Rodinná dovolená

A jsme u rodinné dovolené. Rozhodně se nesnažte skloubit rodinnou dovolenou a dovolenou s přáteli, kteří pojedou bez rodiny. Taková dovolená skončí dost nepříjemně. Proč? Kdykoli váš partner uvidí své kamarády mizet za obzor začne být nervózní, že právě on nemůže. Snad by se našly i výjimky, ale bylo by jich jako šafránu.
Pokud chce partner jet s kamarády na nějakou zážitkovou dovolenou, klidně ho pusťte. Váš vztah je přeci založen na důvěře. Až se vrátí, teprve poté si naplánujte společnou rodinnou dovolenou i s dětmi nebo s přáteli, kteří rovněž pojedou se svojí rodinou.
 

Zásadně ale nejezděte na žádnou dovolenou rozhádaní. Spoléhat na to, že v jiném prostředí vše urovnáte, by se Vám mohlo vymstít.

Tak už  víte jak se rozhodnout? Přeji vždy jen příjemné vzpomínky na všechny Vaše společné dovolené. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Jazyky

ČeštinaSlovenčina

Přihlášení

Registrace | Zapomenuté heslo

Mail list


Statistiky

Online: 1
Celkem: 15916
Měsíc: 1289
Den: 40